HennaKorekty niedoskonałości brwi

Brwi są kluczowym elementem spojrzenia i mają zasadnicze znaczenie dla wyrazu twarzy. Idealny kształt brwi wyznacza się za pomocą trójkąta z trzech linii, to znaczy:

Linia I : od nozdrza nosa po wewnętrzny kąt oka.
Linia II : od nozdrza nosa po środek tęczówki.
Linia III : od nozdrza nosa po zewnętrzny kąt oka.

Linie oka


Podczas zabiegu regulacji brwi należy pamiętać o tym że brwi powinny być dopasowane do rysów twarzy. Osoby charakteryzujące się wyraźnymi rysami twarzy powinny mieć troszkę grubsze brwi, natomiast osoby o subtelnych rysach powinny mieć brwi nieco cieńsze. Ponadto kolor brwi nie powinien zbytnio odbiegać od koloru włosów i mieć nieco ciemniejszy odcień.

Poniżej przedstawiono najczęściej spotykane kształty brwi, wyraz, jaki nadają twarzy, oraz zalecane korekty. Te ostatnie wykonuje się usuwając włoski brwi lub stosując cienie w kamieniu bądź kredki do brwi w miejscu do skorygowania.
Brwi gęste

Przerzedzić nasadę brwi usuwając włoski od spodu i wykreślić łuk brwiowy usuwając włoski ze środka brwi od góry.

Linie oka Linie oka


Brwi cienkie i zaokrąglone

Po nadaniu odpowiedniego kształtu, trudno jest odzyskać brwi w ich naturalnym pierwotnym stanie. Z tego względu, po upływie czasu potrzebnego do odrośnięcia włosków, należy spróbować odtworzyć ich wyrównaną linię. W przeciwnym razie, wykreślić nasadę brwi od góry i zagęścić lekko środek, tym razem od spodu.

Linie oka Linie oka


Brwi proste

Wytuszować nasadę brwi, aby je zagęścić. Usunąć włoski z zakończenia łuku brwiowego i wykreślić linię przy użyciu cieni lub ołówka do brwi.

Linie oka Linie oka


Brwi wygięte, zbyt blisko ich nasady

Przerzedzić nasadę brwi usuwając włoski od góry i przerzedzić środkową część brwi usuwając włoski od spodu.

Linie oka Linie oka


Brwi opadające

Bez wątpienia przy pomocy trójkąta można usunąć wszystkie włoski znajdujące się poniżej linii (III) W razie potrzeby, bardziej przerzedzić środek brwi (II), a następnie wykreślić linię brwi przy pomocy cieni lub kredki do brwi.

Linie oka Linie oka


Brwi zbliżone do siebie

Tak samo jak powyżej. Jeżeli nasada brwi wykracza za linię (I), należy usunąć wszystkie włoski znajdujące się poza tą linią.

Linie oka Linie oka


Brwi szeroko rozstawione

Aby skorygować brwi szeroko rozstawione, należy wypełnić brakującą część nasady brwi przy pomocy kredki do brwi lub cienia w tym samym odcieniu, co naturalny kolor brwi. Może być konieczne usunięcie niewielkiej ilości włosków na wysokości nasady brwi w celu ich wyrównania.

Linie oka Linie oka
Autor grafik: Teresa Kasprzyk http://t-kasprzyk.blogspot.com/